5 مورد از قصور و کوتاهی یک موسسه تشریفاتی

مهماندارمراسم عروسی

 

طبق معمول هر تیتر مطلب،در این پست قسمت داریم در رابطه با 5مورد از قصور و کوتاهی یک موسسه تشریفاتی در ادامه  پست قبلی صحبت کنیم و جزئیات دقیق تری را شرح دهیم.

آپدیت:ویدئو این مطلب در تاریخ 98/8/17 اضافه شد.

کوتاهی هایی که ممکن است یک موسسه تشریفاتی در اجرای مراسم انجام دهد.

با سلام و درود خدمت کاربران وبسایت تشریفات مجالس تاپ

چگونگی انتخاب تشریفات مجالس همان طور که در پست قبل گفته شد نیاز به برسی و تحقیق دارد چون

1-در این شغل به دلیل گذرا بودن مشتری ، موسسات تشریفاتی به آن گونه که باید و شاید سرویس لازم را نمی دهند یعنی چی میشه بیشتر توضیح بدید؟بله حتما

 

جواب:مراسماتی مانند جشن عروسی که یکبار در زندگی برگزار می شود از هر لحاظ هم برای خانواده عروس خانم و هم برای خانواده آقا داماد مهم هستند به این دلیل که هم هزینه قابل قبولی را برای اجرای مراسم می پردازند و هم آبروی این دو خانواده جلوی میهمانانشان بسیار مهم است،

حتما شنیده اید از دوست یا آشنا یا فامیل و…که عروسی و مجلس میهمانی شخصی رفتیم که نوع پذیرایی و محل برگزاری و … مناسب نبود و تعریفی قابل قبول از آن نمی کنند.این مورد اصلا وجهه مناسبی برای میزبان ندارد،در صورتی که شاید بشترین هزینه را هم کرده اند ولی نتیجه متاسفانه راضی کننده نبوده..

 

بعضی از موسسات تشریفاتی (فقط بعضی از آن ها) بعد از بستن قرار داد و فیکس کردن تاریخ ، به آنچه که باید و شاید در قرار داد انجام شود عمل نمی کنند و استدلال منطقی هم برای خودشان دارند که “قرار داد بسته شده و دیگر باطل یا فسخ کردن قرار دادی صورت نمیگیرد حال اگر در مراسم هم کم کاری کردیم موردی ندارد): چون در روز مراسم اینقدر میزبان مخصوصا عروس خانم و آقا داماد سرشان شلوغ هست  و استرس دارند که اصلا گاهی به کلیات هم دقت نمی کنند چه برسد به جزئیات …

ولی این جزئیات است که کنار هم کلیات را می سازد و نکته مهمتر اینکه مهمانان جزئیات را خوب می بینند.

 

5مورد از قصور و کوتاهی یک موسسه تشریفاتی بعد از بستن قرار داد:

 

1-در دسترس نبودن مدیر یا مسئول موسسه هنگام اجرای مراسم

این مورد بسیار شایع است چون زمان شروع مراسم محیط شلوغ میشود (مخصوصا وقتی تعداد میهمانان زیاد هستند)مدیر مسئول موسسه به راحتی میتواند از محل برگزاری به بهانه های مختلف خارج شود یا اینکه به عنوان مجری در سالن نباشد و نظارت کافی را انجام ندهد و کار ها را به سر مهماندار واگذار کند.

 

یکی از بهانه ها برای خروج ار محل برگزاری مراسم ، تهیه مواد مصرفی یا تدارک برای شام یا تهیه میوه و شیرینی و ممواردی از این دست هست.درصورتی که این موارد باید از قبل هاهنگ شده باشد و تمامی موارد از قبل چک شده باشد.

به خاطر داشته باشید :در روز اجرای مراسم حتما باید مدیر یا مسئول موسسه تشریفاتی در محل برگزاری حضور داشته و ناظر کار ها باشد.

 

2-کم کردن از مقدار و یا کیفیت پذیرایی

اگر زمان بستن قرار داد تا زمان اجرای مراسم شما ، فاصله زمانی زیاد باشد به دلیل مشکلات اقتصادی این روزها(سال 98) سعی کنید قرار داد را طوری تنظیم کنید که اگر نوسانات قیمتی در زمان اجرای مراسم رخ داد موسسه تشریفاتی به ناچار مجبور نشود از کیفیت پذیرایی مراسم شما کم کند ، که ممکن است بدون اطلاع هم انجام شود.

 

این مورد در این روزها بسیار شایع است .ولی این مسئولیت بخشی از آن بر عهده شما هم هست که یادآوری لازم را با موسسه تشریفات مجالس خود انجام دهید و در موردی از قرار داد اگر لازم بود تصحیح قیمت را انجام دهید. و یا اینکه زمان بستن قرار داد را با زمان اجرای مراسمتان به حداقل برسانید. نا گفته نماند که مجری مراسم شما هم  باید این موضوع هنگام عقد قرارداد یادآوری کند.

 

میز شام

 

موضوع بعدی اینکه در بحث اعتماد و درستکاری مطرح میشود: *کم گذاشتن در بحث پذیرایی ، به این معنی که شما تمام و کمال هزینه ها را پرداخت کرده اید و هیچ موردی هم من باب هزینه و اضافه شدن میهمان و بهانه هایی از این دست وجود ندارد ولی موسسه تشریفاتی برای بدست آوردن سود بیشتر از قرارداد ، در پذیرایی (دیزاین وچیدمان،گل آرایی،میوه و شیرینی ، شام و…)کم کاری انجام میدهد و نارضایتی را به همراه دارد ولی فایده ای ندارد و شبی که گذشت دیگر گذشته و بیشترین حسرتش بر دل میزبان می ماند.

 

نکته: هر چند در موضوع بالا شاید شما بگویید که بخشی از مبلغ قرارداد را پرداخت می کنیم و الباقی را پایان مراسم می دهیم ولی ولی ولی باز این میزبان است که مراسمش به درستی برگزار نشده ، میهمانان ناراضی و آبروی میزبان رفته است.(متاسفانه):

 

 

 

 

 

 

3-تعداد مهمانداران و سر مهماندار چه از لحاظ کیفی و چه از لحاظ کمی

این مورد به دلیل تخصصی بودن(نسبتا) در کار ، طبیعتا میزبان در آن دخالتی نمی کند و به مجری مراسم می سپارد ولی این نکته را به یاد داشته باشید بیشترین افرادی که با میهمانان شما در ارتباط هستند مهمانداران می باشند و نحوه برخورد و پذیرایی ، پوشش مناسب و یکدست ، کاربلد و مودب بودن ، آراستگی ، وظیفه شناسی و…بسیار بسیار مهم است.

 

از جهتی دیگر این مهمانداران هستند که در روز مراسم وظیفه چیدمان و آماده سازی سالن مراسم را بر عهده دارند و اگر تعداد آنها چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی کافی نباشد نتیجه آن مشخص خواهد شد.

 

مهماندار پذیرایی

 

 

4-کمبود شام و تعداد میهمانان

در مراسم هایی که در باغ تالار برگزار می شود اغلب میز شام برای صرف شام چیده میشود ومیهمانان خودشان غذای مورد علاقه شان را انتخاب میکنند. معمولا به دلیل ازدحام جمعیت برای صرف شام ، در رابطه با تعداد میهمانان و احیانا کم و زیاد شدن آنها با موسسه تشریفاتی هماهنگی های لازم را انجام دهید که کم و کاستی در غذا بوجود نیاید.

 

نکته مهم:چون در میز شام غذا در شف های غذا ریخته میشود و شف ها بعد از مصرف غذا ، دوباره شارژ میشوند ، امکان این است که مجری مراسم کمتر از تعداد میهمانان شما برای کترینگ گزارش غذا بفرستد و برای اینکه جبران شود و به میهمانان غذا برسد ، برای شارژ غذا هر سری مقدار کم شارژ میشود و یا از شارژ گوشت و مرغ آن جلوگیری بیشتری میکنند تا بتوانند سرویس دهند و غذا به همه میهمانان برسد.

 

 

این موضوع باعث بدتر جلوه کردن از نوع سرویس دهی شام میشود در مقالات بعدی در رابطه با سرویس دهی شام صحبت می کنیم.

 

 

 

 

 

5- انجام ندادن یا انجام دادن بخشی از چیدمان و دیزاین

گاهی اوقات بسته به نوع مکان برگزاری مراسم امکان چیدمان برخی از مدل های روز و زیبای دیزاین است مثل انواع طاق ها ، شاه نشین و … سعی کنید از انتخاب چند مدل از این نوع دیزاین ها استفاده نکنید و یا راهنمایی لازم را برای انتخاب آن از مجری مراسم خود بگیرید . اگر تعداد این چیدمان ها زیاد باشد ممکن است هزینه ی آن حساب شود ولی اجرا نشود بدون اطلاع شما):

 

دیزاین و چیدمان سالن مراسم

 

حتما شناخت کافی از نوع دیزاین و چیدمانی که در قرار داد ذکر شده داشته باشید .

این مقاله ادامه دارد و بروز میشود پس به این صفحه سر بزنید که خدایی نکرده به مشکلی در انتخاب خوب بر نخورید.

 

منبع: تشریفات مجالس تاپ

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 6 =

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید